Wolontariusze robią zakupy dla seniorów!

Większość dużych sieci ma ograniczone godziny pracy sklepów, aby dać pracownikom więcej czasu na uzupełnienie zapasów i odkażanie przed koronawirusem. Niektórzy dodają opcje płatności bezdotykowych i osłony przed kichaniem, aby zminimalizować kontakt, gdy klienci kończą zakupy. Niektóre sklepy dają pierwszeństwo pracownikom służby zdrowia, osobom udzielającym pierwszej pomocy, osobom starszym i osobom z istniejącymi problemami zdrowotnymi, wprowadzając specjalne godziny zakupów lub umożliwiając im przejście na pierwsze kolejki.

Zakupy dla seniorów to program, który łączy wolontariuszy z klientami, którzy potrafią samodzielnie gotować, ale nie mają rzetelnej i stałej pomocy w zakupach spożywczych. Jeśli klient jest w stanie poruszać się samodzielnie, wolontariusze pomagają klientom w przygotowaniu listy zakupów i zapewniają transport do i ze sklepu spożywczego oraz pomagają w zakupach i odłożeniu artykułów spożywczych. Jeśli klient jest niepełnosprawny ruchowo, wolontariusze zbierają listę zakupów i płatności i robią zakupy dla seniorów. Klienci zapewniają płatność za wszystkie zakupy. Wolontariusze mogą również zostać poproszeni o odbiór recept, jeśli apteka znajduje się w pobliżu sklepu spożywczego. Zakupy dla seniorów odbywają się zazwyczaj dwa razy w miesiącu.

Sklepy oferujące zakupy dla seniorów zatrudniają tymczasowe stanowiska w sklepie i magazynie Sklepy są otwarte od 9:00 do 19:00. Sklepy starają się mieć na stanie wodę, zszywki spiżarni, gotowe posiłki, środki czystości i papier toaletowy. W przypadku niektórych przedmiotów zastosowano limity zakupów. Sklep Do Domku przeprowadza kontrole temperatury pracowników przed rozpoczęciem pracy.