Wezwij serwis sprężarek chłodniczych pomorskie!

Oto różne typy sprężarek stosowanych w chłodnictwie:
– Sprężarki tłokowe: Są to najczęściej używane w chłodnictwie komercyjnym. Mają tłok i cylinder, podobnie jak silnik samochodowy, a ruch posuwisto-zwrotny tłoka ściska czynnik chłodniczy wewnątrz cylindra. „Hermetyczna” sprężarka oznacza po prostu, że obudowa została szczelnie zamknięta i choć serwis sprężarek chłodniczych pomorskie jest utrudniony to nie jest niemożliwy.

– Sprężarka śrubowa: Sprężarki śrubowe są rodzajem sprężarek rotacyjnych (kołowych), z wyjątkiem tego, że mogą wytwarzać duże ciśnienie przy niewielkiej ilości gazu. Wykonane są z układu silnika śrubowego z dwoma zazębiającymi się śrubami, w których czynnik chłodniczy zostaje sprężony. Są one najczęściej używane w przemysłowych zastosowaniach chłodniczych w fabrykach i gdy konieczny jest ich serwis sprężarek chłodniczych pomorskie wzywa się specjalistów z Kolektora. Sprężarka spiralna, mniej ruchomych części i oszczędność kosztów energii.

Sprężarka spiralna: Ta technologia sprężarek składa się z dwóch przeplatających się spiral, które sprężają lub zwiększają ciśnienie czynnika chłodniczego. Jeden ze zwojów jest unieruchomiony, a drugi okrąża nieruchomą część bez obracania się. Małe szczeliny powstają, gdy spirala jest w ruchu i tam następuje sprężenie czynnika chłodniczego. Zwoje mają różne spiralne kształty, takie jak spirala Archimedesa (lub spirala matematyczna), ruch ewolwentowy (który jest bardziej kołowy, jak sposób obracania się kół zębatych) i hybrydowy ruch typu krzywej. Ponieważ sprężarki spiralne mają mniej części ruchomych niż zwykłe typy tłokowe, nie psują się tak bardzo jak te zwykłe których serwis sprężarek chłodniczych pomorskie jest częsty, i będą trwać dłużej w kuchniach komercyjnych. Wiadomo, że sprężarki spiralne z czasem oszczędzają koszty energii i zużywają o 10-30% mniej energii niż sprężarki tłokowe / hermetyczne. Jedna z naszych najlepiej sprzedających się marek chłodniczych, używa sprężarek spiralnych w swoich agregatach chłodniczych, które, jak udowodniono, zmniejszają zużycie energii o 10-30% zwykle nie wymaga serwisu sprężarek chłodniczych pomorskie.