Udaj się na szkolenie psychologów do CePoBe

Jak długo zwykle trwają szkolenie psychologów wspierające leczenie CBT? Jedną z głównych zalet CBT jest to, że koncentruje się na eliminowaniu objawów tak szybko, jak to możliwe, zwykle za kilka tygodni lub kilku miesięcy. Oczywiście ludzie rzadko mają tylko jeden problem do pracy w terapii, więc ta długość zależy od liczby i powagi problemów, ale zwięzłość jest kluczem do tego podejścia. Przywołuje to jedną z głównych różnic między CBT a wieloma innymi formami terapii.

Podczas gdy inne metody leczenia spędzają dużo czasu na głębokim kopaniu i pytaniu, dlaczego czujesz się przygnębiony, niespokojny lub masz niską samoocenę, CBT trzyma się obecnych myśli i zachowań. Zamiast badać, dlaczego boisz się pająków, ciemności czy węży, psychoterapia CBT koncentruje się na pomocy w zmniejszeniu strachu. Podczas gdy niektórzy ludzie są zadowoleni z ograniczania objawów, inni chcą wiedzieć, dlaczego istnieją. Dla nich głębsze podejścia, takie jak terapia psychodynamiczna, mogą być bardziej satysfakcjonujące.

Jesteś terapeutą? Udaj się na szkolenie psychologów do CePoBe. Poznaj ofertę i kursy, szkolenie psychologów i terapie indywidualne.