Peruka z ludzkich włosów – poznaj kilka ciekawostek

Poznaj ciekawostki na temat branży perukarskiej:
1. Przemysł włosów ludzkich jest niezwykle dochodowy. W rzeczywistości jest to rynek o wartości wielu miliardów dolarów. Włosy na peruki są tak cenione, że w jednym skrajnym przypadku włosy na głowie kobiety zostały dosłownie obcięte przez gang. Chodzi o tworzenie peruk, przedłużania włosów i sztucznych rzęs, a także nawozów i aminokwasów używanych do wyrobu ciasta (do pizzy i bajgli).

2. Większość ludzkich włosów używanych na perukach i przedłużeniach pochodzi z Indii i Chin. Ludzie religijni pielgrzymują do świątyń, takich jak świątynia Venkateswara w Tirumala w Indiach, gdzie golą / tonsurują głowy w rytuale oddania. Setki fryzjerów golą głowę nowej osoby co pięć minut, pozostawiając „krwawe skóry głowy i kulki włosów” na całej ziemi. Świątynia bierze te pasma, które mogą osiągnąć nawet 30 cm długości, i sprzedaje je na aukcji.

3. Włosy ze świątyni mogą kosztować 700 złotych za funt, ale kiedy zostaną zakupione na aukcji, nie są w naprawdę dobrym stanie. „Pot, krew i wszy” można znaleźć we włosach, które kończą w magazynach „cuchnących pleśnią i grzybami”.

4. Wykonanie wysokiej klasy peruki zajmuje kilka dni. Po pierwsze, włosy, z których ma być wykonana peruka, muszą się rozplątać i posortować. Wszy (jeśli takie istnieją) muszą zostać usunięte z włosów. Potem następuje mycie, suszenie i farbowanie. Następnie zamienia się w perukę.

5. Nie możesz rozplątywać włosów z ekonomii. Historycznie ruch włosów zawsze zmieniał się z biednych na bogatych. Nie inaczej jest teraz, gdy włosy pochodzą z Chin i Indii i są sprzedawane głównie w Stanach Zjednoczonych i Europie, a także w Afryce.

6. Jeśli masz długie, naturalnie blond włosy, możesz uzyskać nawet 1500 złotych za włosy, z których będzie wykonana peruka. Jeden ze sprzedawców peruk o nazwie Rokoko powiedział, że jedna kobieta z Indiany dostała tę sumę za włosy, które następnie zamieniono na perukę w cenie 8 000 złotych.

7. Krótkie włosy są również zbierane i sprzedawane. Nie jest to tak drogie ani pożądane i jest głównie wykorzystywane do celów przemysłowych – z tych krótkich włosów raczej nie powstanie żadna peruka.