Noś codziennie łańcuszki bursztyn – zyskaj energię!

Aby sprawdzić autentyczność kamieni bursztynu z którego wykonane są łańcuszki bursztyn, spryskaj próbkę lakierem do paznokci z acetonem. Jeśli płyn zmieni kolor na bursztynowy lub stanie się lepki, prawdopodobnie jest to podróbka. Aceton nie zaszkodzi autentycznemu bursztynowi z którego wykonane są łańcuszki bursztyn.

Pielęgnacja kamieni bursztynowych jest łatwa – łańcuszki bursztyn należy czyścić. Po prostu użyj czystej, miękkiej szmatki zwilżonej gorącą wodą, aby przetrzeć kamień i usunąć olej lub zanieczyszczenia. Natychmiast po tym osusz kamień ściereczką. Możesz również użyć niewielkiej ilości oliwy z oliwek, aby wypolerować i przywrócić połysk kryształowi.

Bursztynowe kamienie na łańcuszki bursztyn mają bogatą historię, są łatwe w pielęgnacji i mają doskonałe właściwości, dzięki czemu stanowią piękny dodatek do każdej kolekcji kamieni jubilerskich. Są nieco duchowym kamieniem, który przetrwał próbę czasu i nadal fascynuje i składa oświadczenie!

Chcesz dowiedzieć się więcej o innych kamieniach szlachetnych? Spójrz na tę listę żółtych kamieni szlachetnych i listę czerwonych kamieni szlachetnych.