Jednorazowe pieluszki i chusteczki nawilżane biodegradowalne

Ten przewodnik po nietoksycznych pieluchach napisałam po raz pierwszy, kiedy Arek jeszcze je nosił! (Ma teraz 12 lat i nadal używa chusteczki nawilżane biodegradowalne). Moje oryginalne wprowadzenie do tej sekcji brzmiało mniej więcej tak: „Oczywiście, wszyscy wiemy, że powinniśmy używać pieluch wielorazowych, ale jak bardzo jest to realistyczne, zwłaszcza tutaj, w Nowym Jorku, gdzie wielu z nas nie ma nawet prania maszyny? Dzięki Bogu za te biodegradowalne pieluchy i chusteczki nawilżane biodegradowalne!”

To było w 2010 roku i używałam pieluch z materiału i chusteczki nawilżane biodegradowalne przez około 25% czasu (a mój mąż nigdy ich nie używał). Po przeprowadzeniu badań do tego przewodnika zdałem sobie sprawę, że tak naprawdę nie ma naprawdę „zielonego” sposobu korzystania z produktów jednorazowego użytku. Zacząłem więc zakładać Felixowi nietoksyczne pieluchy jednorazowe tylko przed snem lub podczas długich przejażdżek samochodem i całkowicie zrezygnowałem z jednorazowych pieluch i chusteczki nawilżane biodegradowalne.

Ale miałem wiele nawrotów, zanim skończyłem naukę korzystania z nocnika, a kiedy mój drugi syn, Michał, urodził się w 2013 roku, nawet nie próbowałem pieluch z materiału. Moja wymówka: zajęty biznes i dwoje dzieci. Przynajmniej tym razem użyłam pieluch, w których czułam się lepiej.

W 2019 roku, prawie dekadę po pierwszej publikacji tego przewodnika, zatrudniłem doktora od chusteczek nawilżanych biodegradowalnych, aby ponownie przejrzał przewodnik i zaktualizował go o kilka nowych marek, o które pytałeś. (Dr Hopkins pomógł również napisać nasz prenatalny przewodnik po witaminach). A teraz, w 2022 roku, zaktualizowaliśmy go, aby dodać jeszcze więcej marek przyjaznych dla Ziemi pieluch jednorazowych.