Jak tanio kupić nieruchomości w dużym mieście?

Zdecyduj się na zakup nieruchomości – Teraz zaczyna się zabawa. Kiedy już zdecydujesz, jaki rodzaj nieruchomości chcesz kupić, wiesz, jak za nią zapłacisz, masz zespół na miejscu i wiesz, jak znaleźć nieruchomości do wynajęcia z przepływem gotówki, możesz zacząć szukać nieruchomości. Częstym błędem początkującego jest patrzenie na potencjalne nieruchomości oczami właściciela domu. Innymi słowy, często słyszę takie rzeczy jak „Nienawidzę tej kuchni”. Chociaż nieruchomość może nie odpowiadać Twoim gustom, szukasz czegoś, co byłoby do wynajęcia – nie to, co ci się podoba. Jesteś inwestorem.

Ważne są takie rzeczy, jak liczba sypialni, okręg szkolny i dostęp do autostrad międzystanowych. Skoncentruj się na nich, a nie na tym, czy lubisz dom. Po zidentyfikowaniu dobrze dopasowanej nieruchomości do wynajęcia nadszedł czas, aby złożyć ofertę i negocjować cenę zakupu. Twój agent nieruchomości może pomóc Ci przejść przez ten proces, a także pomóc w przebrnięciu przez czas między przyjęciem zaakceptowanej umowy a zamknięciem nieruchomości.

Zdecyduj, czy chcesz zatrudnić zarządcę nieruchomości – Jedną z najważniejszych decyzji, które musisz podjąć w przypadku swojej pierwszej nieruchomości inwestycyjnej, jest to, czy chcesz zostać właścicielem, czy nie. Możesz samodzielnie zarządzać swoją nieruchomością lub zapłacić firmie zarządzającej nieruchomością, aby zrobiła to za Ciebie. Główną wadą zatrudniania zarządcy nieruchomości jest koszt. Zarządcy nieruchomości pobierają zazwyczaj od 8% do 10% pobieranego czynszu. Jeśli przepływy pieniężne w Twojej nieruchomości nie są ogromne, może to poważnie obniżyć marżę zysku.