Jak działa badanie termowizyjne – hydraulik Gdynia powie

Zmiany temperatury są często prekursorem wielu znaczących problemów występujących w silnikach wysokoprężnych i benzynowych. Z tego powodu hydraulik Gdynia informuje iż badanie termowizyjne na podczerwień jest integralną częścią większości programów konserwacji predykcyjnej / zapobiegawczej. Badanie termowizyjne Gdynia w podczerwieni może wykryć niewielkie zmiany temperatury niewidoczne dla ludzkiego oka. Jest to nieniszcząca, bezdotykowa metoda wykrywania zbliżających się problemów w kontekście konserwacji predykcyjnej / zapobiegawczej.

Hydraulik Gdynia – poniżej omówiono termografię na podczerwień oraz kilka możliwości konserwacji predykcyjnej / zapobiegawczej silników Diesla i silników benzynowych. Zwiększenie możliwości konserwacji i działania awaryjnych generatorów diesla dzięki inspekcjom termograficznym, – W przemyśle wytwarzania energii jądrowej awaryjne generatory diesla są kluczowym elementem zapewniającym zdolność do bezpiecznej eksploatacji elektrowni. Sprowadzony do roli rezerwowej, sprzęt ten musi być natychmiast dostępny, aby zapewnić zasilanie ważnemu sprzętowi instalacji potrzebnemu do bezpiecznego wyłączenia reaktora, w przypadku utraty normalnych źródeł energii poza miejscem instalacji. W związku z tym hydraulik informuje nas iż konserwacja, obsługa i nadzór nad tymi generatorami odbywa się pod ścisłą kontrolą, a wszelkie odchylenia od ustalonych parametrów mogą potencjalnie prowadzić do obowiązkowego wyłączenia reaktora, a następnie utraty przychodów z wytwarzania energii. W elektrowni atomowej badanie termowizyjne  stało się integralną częścią pracy generatorów diesla. Generatory działają zgodnie z wymaganymi testami nadzoru, a kontrola termograficzna jest przeprowadzana co najmniej dwa razy w roku. Niektóre z aplikacji obejmują sprawdzanie wycieków spalin, łożysk na końcu generatora i temperatur wylotowych cylindrów, obserwowanie efektów mieszania termicznego między skrzyżowanymi układami chłodzenia oraz inne mechaniczne i elektryczne rozwiązywanie problemów.

Utrata prasy z powodu awarii układu hydraulicznego może być bardzo droga, zarówno pod względem zmniejszonej dostępności maszyny, jak i obniżonej jakości produktu. Termowizja okazała się doskonałym narzędziem kontroli konserwacji, ponieważ wydajność układów hydraulicznych można łatwo scharakteryzować dzięki ich sygnaturom termicznym. Badanie termowizyjne o czym mówi hydraulik Gdynia zapewnia również natychmiastowe dane termiczne w czasie rzeczywistym, które są niezbędne do zrozumienia dynamicznego systemu, takiego jak hydraulika z Gdyni.