Czym jest pozycjonowanie stron www?

Pozycjonowanie stron pozwala usunąć elementy z normalnego obiegu dokumentów i sprawić, że zachowują się inaczej; na przykład siedzenie jeden na drugim lub zawsze pozostanie w tym samym miejscu w oknie przeglądarki. W tym artykule wyjaśniono różne wartości pozycji stron i sposób ich użycia. Cała idea pozycjonowania strony www polega na tym, że możemy zastąpić podstawowe zachowanie przepływu dokumentów opisane powyżej, aby uzyskać ciekawe efekty.

Co zrobić, jeśli chcesz nieznacznie zmienić położenie niektórych pól w układzie z ich domyślnej pozycji przepływu układu, aby nadać mu nieco dziwaczny, przygnębiony charakter?
Pozycjonowanie stron jest Twoim narzędziem. Lub jeśli chcesz utworzyć element interfejsu użytkownika, który unosi się nad innymi częściami strony i / lub zawsze znajduje się w tym samym miejscu w oknie przeglądarki, bez względu na to, ile stron jest przewijanych? Pozycjonowanie umożliwia taki układ. Istnieje wiele różnych rodzajów pozycjonowania, które można zastosować do elementów HTML. Aby uaktywnić określony typ pozycjonowania na elemencie, używamy właściwości position. Pozycjonowanie stron względne to pierwszy typ pozycji, na który się przyjrzymy. Jest to bardzo podobne do pozycjonowania statycznego, z tym wyjątkiem, że gdy element pozycjonowany zajmie swoje miejsce w normalnym przepływie układu, możesz zmodyfikować jego końcowe położenie, w tym nakładać się na inne elementy na stronie.